Karabük Öğrenci Yurtları

Öncelikle Karabük Üniversitesini kazanan arkadaşlara başarılar dileriz. Bundan sonraki süreci birlikte yöneteceğiz. Şu an ihtiyacınız olan şey en kısa sürede bir öğrenci yurdu ve şehri tanımak.

Karabük civarında öğrenciler için ve velileri için en büyük sorun öğrencilerin yaşayacağı ortamların bulunmasıdır. Öğrencilerin kalabileceği çok çeşitli türde yurtlar mevcuttur. Bunlar,

Apart yurtları,

-Özel yurtlar,

-Devlet yurtları

Konut kiralama

Yukarıda sayılanlardan sizlere önereceğim, öğrencilerinizin güvenliği, konforu, ekonomik olacağından dolayı Karabük Özel Yurtları önereceğim. Özel öğrenci yurtlarını önermenin sebebine geçmeden önce diğer tercihleri değerlendirecek olursak:

 1. Karabük apart öğrenci yurtları

Üniversite öğrencilerin sınav dönemlerinde apartlarda kaldıklarında birçok problemi ortaya çıkmaktadır. Yemek problemi, temizlik problemi, disiplin problemi, kontrolsüzlük, güvenlik problemi gibi birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Veli ortamından ayrılan öğrenciler üniversite ortamında suç unsurlarına eğilimi artmaktadır. Uzakta dahi olsa velimin kontrolünün olması hem öğrenci açısından hem veli açısından çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Ama bu ortamın apart yurtta oluşması çok zordur.

 • Karabük’te öğrencinin konut kiralaması

Konfor, güvenlik, temizlik, yemek, komşu, yönetici, mahalle, ısınma, fatura, kontrolsüzlük gibi birçok sıkıntıyı içinde barındırmasının yanı sıra ekonomik olarak da velileri çok fazla zorlamaktadır.

Karabük civarında ev fiyatları bir öğrenci için gerçekten pahalıdır. Karabük teki artan öğrenci sayısına orantılı olarak kira fiyatları günden güne fahiş derecede artmaktadır. Ev sahipleri bir öğrenciyi çıkartıp diğer daha çok para veren başka öğrenciyi evine kiracı olarak almakta tereddüt etmemektedir. Sektör haline gelen bu alan öğrencinin Karabük e bakışını ve Karabük halkının öğrenciye bakışını belirlemektedir.

 • Karabük öğrenci yurtları ve özel öğrenci yurtları

Saydıklarımız arasında benim öğrenciler için önerdiğim naçizane önerim öğrencilerin Karabük öğrenci yurtları ve Karabük özel öğrenci yurtlarında kalmalarıdır. Bunu söylememin sebebini açıklayacak olursak;

 1. 7/24 kapıda olan güvenlik
 2. 7/24 sıcak su
 3. Sıcak ve güvenilir ortam
 4. Öğrencinin yurda giriş çıkış saatlerinin kontrolü edilmesi
 5. Öğrencinin sağlık problemleriyle ilgisi bir sorun olduğunda ilgilenen idarenin olması
 6. Ekonomik olarak ev kiralarına göre çok daha uygun olması
 7. Sabah kahvaltısının ve akşam yemeğinin verilmesi
 8. Ders çalışma ortamlarının olması
 9. Temizlik ve hijyen standartlarının olması
 10. Öğrenci velilerinin 7/24 öğrencilerine ulaşamadıklarında kaldıkları yere ulaşması
Karabük Öğrenci Yurtları

Karabük Öğrenci Yurtları” üzerine 3 düşünce

 • Merhaba Karabük öğrenci yurtları için verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Karabük’te yurt bulmak büyük sorun ve çoğu yurt sahibi çakal bilmeyenler için çok sıkıntı.

 • Karabük öğrenci yurtları gerçekten kalite bakımından çok farklılık gösteriyor sagolasın burdan kriterlere bakıp ona göre bir yurt baktık ogluma teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir